Vestuvinė suknelė, neabejotinai, yra pagrindinis elementas vestuvėse. Balta, o galbūt dramblio kaulo, kreminės spalvos? Pūsta ar undinėlės silueto? Galbūt su šleifu, raukiniais ar klostėmis? Vienaip ar kitaip – vestuvinė suknelė yra būtina. Tačiau ar užtenka tik jos? Ne retai nuotakos susiduria su dilema: o kokią suknelę dėvėti vakare? Ar reikalinga suknelė vestuviniam šokiui? O antrai vestuvių dienai? Jeigu visus šiuos teiginius patvirtinote ir jiems pasakėte TAIP, tuomet pasitelkus paprastąją matematiką – jums reikia 4 naujų suknelių! Bet ar tikrai reikia? Taigi, kiek suknelių iš tiesų reikia nuotakai?

Vestuvinė suknelė – vienintelė ir būtina

Į pirmą poziciją, žinoma, stoja vestuvinė suknelė, kuri yra būtina. Tai jūsų proga dėvėti tokią suknelę apie kurią svajojote nuo vaikystės. Būtent ši suknelė turėtų būti pati gražiausia. Šią suknelę pirmąją pamatys jūsų būsimas vyras, visi jūsų svečiai. Ši suknelė bus įamžinta nuotraukose, o jūs pati turite jaustis ir atrodyti tarsi karalienė. Vestuvinei suknelei nereikėtų taupyti, tai jūsų svajonė – įgyvendinkite ją. Jeigu suknelė bus ne tik graži, bet ir patogi, šią suknelę galėsite dėvėti ir vakare. Jeigu suknelė ypač puošni, pūsta, galbūt varžanti ir įpareigojanti – teks pasvarstyti apie antrąją suknelę, kurią persirengsite vakare.

Vakarinė – vestuvinė suknelė. Ar reikia persirengti? Kodėl?

Nuotakos po ceremonijos, fotosesijos ir po oficialios vakarinės dalies dažniausiai savo vestuvinę suknelę pakeičia į paprastesnę, patogesnę, tačiau irgi beveik vestuvinę. Turime pripažinti, jog vestuvinės suknelės ne visuomet būna tokios patogios, jog su jomis būtų komfortiška praleisti visą dieną. Jeigu tai ypač puošni vestuvinė suknelė, su didelės apimties sijonu ir ilgu šleifu – net neabejojame, jog vakarui turite kitą suknelę. Su tokia suknele žengsite altoriaus link, fotografuositės, priimsite sveikinimus, tačiau šokiams iki ryto toks apdaras gali būti labai nepatogus. Ypač tuo atveju, jeigu tai nuomota suknelė, kurią reikėtų ir pasaugoti.

Tokiu atveju pasirūpinkite kita – vakaro suknele. Tai neturi būti vestuvinė suknelė, tačiau dažnai nuotakos renkasi kažką panašaus. Nes atėjus vidurnakčiui nuotaka juk ir lieka nuotaka. Ir jūs galite taip atrodyti. Dažniausiai vakarinei daliai – šokiams, nuotakos renkasi kuklesnę ir patogesnę suknelę. Tai gali būti trumpa balta ar kitų šviesių atspalvių suknelė. Su tokia suknele bus patogu šokti ir nereikės jaudintis, jog svečiai ar jūs pati sumindysite ilgą savo suknelės šleifą ar sijoną. Beje, nuotakos kaip antrąją suknelę nebūtinai renkasi būtent suknelę. Tai gali būti ir kostiumėlis, bodis ir sijonas ar net kombinezonas.

Tačiau, antroji vakaro suknelė ne visais atvejais yra būtina. Jeigu jūsų suknelė nėra ypač didelė, pūsta ar ištaiginga, o su ja jūs jaučiatės pakankamai patogiai – su tokia suknele galite būti ir iki šventės pabaigos. Jeigu suknelė yra sulig žeme, jums nereikės jaudintis jog ją sumindysite. Jeigu ji nėra varžanti, neturi reiklių ar įpareigojančių detalių ir jaučiate, jog su ja galėsite šokti iki ryto, tokiu atveju antroji suknelė jums nėra reikalinga.

Suknelė vestuviniam šokiui: reikia ar ne?

Jeigu jūs esate šokėja, tikriausiai atskiros suknelės vestuviniam šokiui norėsite. Kitas dalykas yra tas, jog reikės ar ne tokios suknelės priklauso nuo jūsų šokio. Jeigu ketinate tiesiog lengvai susiglaudę pasisukioti – suknelės šokiui jums tikrai nereikės. Jeigu ketinate mokytis individualų vestuvinį šokį, jis tikriausiai taip pat bus jausmingas, lėtas, lyrinis, todėl kita suknelė taip pat nebus reikalinga. Tačiau, jeigu jūsų vestuvinis šokis turės daug elementų tokių kaip pasilankstymai, pakėlimai, greiti apsisukimai  – jums tikriausiai reikės laisvesnės, mažiau varžančios suknelės. Drąsios, šokio gyslelę turinčios nuotakos dažnai parengia greito tempo šokius, kuriems renkasi visiškai atskiras sukneles skirtas būtent tam šokiai. Tai būna trumpos, lengvos, laisvesnės suknelės, dažnai su kutais. Todėl įvertinkite savo šokio sudėtingumą, gebėjimą atlikti judesius su vienu ar kitu apdaru ir nuspręskite ar suknelė šokiui jums bus reikalinga ar ne.

Antros dienos suknelė. Ar reikalinga?

Jeigu jūsų vestuvių šventė vyks dvi dienas, turite apgalvoti ir antros dienos aprangą. Kaip ir minėjome, jeigu šventė vis dar tęsiasi – jūs vis dar nuotaka. Antrą vestuvių dieną nereikėtų rinktis nieko ištaigingo, tačiau turite išlikti graži ir priminti, jog jūs vis dar esate šios šventės žvaigždė. Galite rinktis baltą ar šviesių spalvų proginę suknelę, kostiumėlį ar kombinezoną. Šią dieną jau galite atsipalaiduoti, visa suplanuota šventė praėjo, nebėra dėl ko jaudintis. Tačiau apsileisti taip pat nereikėtų. Neskubėkite šokti į treningus ar vilktis nusidėvėjusių, kasdienių drabužių. Būkite tiesiog graži ir tvarkinga, palaikykite šventinę atmosferą ir vestuvinę nuotaiką.