Suknelių nuomos salonas Vilniuje

“PRONOVIAS” 50-TIES METŲ ISTORIJA

“Pronovias” 50-ties metų istorija.

1922

“Pronovias” – tai šeimos firma, kuri savo gyvavimą pradėjo nuo prestižinės parduotvės Barleslonoje “El Suizo”.  Šioje parduotuvėje buvo galima rasti nėrinių, išsiuvinėtų darbų ir aukštos kokybės šilko audinių. “El Suizo” parduotuvė buvo atrasta 1922 metais, o jos atradėjas  Alberto Palatchi Bienveniste. Katalonijos aukštosios klasės nuotakos savo vestuvines sukneles siuvosi tik čia.

1960 – ieji – prekės ženklo pradžia.

Pirmoji kolekcija.
Kompanija savo pirmąją vestuvinių suknelių kolekciją išleido Ispanijoje 1964 metais.

Pirmasis madų šou.
1968 metais Ispanijoje atsidarė pirmosios parduotuvės skirtos specialiai nuotakoms. “Pronovias” parduotuvės tapo tobula vieta, kur nuotakos galėjo rasti vestuvinę suknelę ir aksesuarus. Tais pačiais metais, parduotuvė “Paseo de Gracia” Barselonoje, surengė pirmąjį madų šou.

1970 – ieji – stiliaus kūrimas.

Rafinuoti modeliai, gipiūrio nėriniais puoštos rankovės ir iškirptės su auksiniai siūlais buvo tikra inovacija tuo metu. Ant sijonų atsirado klostės su pastelinėmis spalvomis ir įvairiais raštais bei spaudiniais.

1980 – ieji – “Pronovias” užkariauja Europą.

Tai buvo metas, kuomet “Pronovias” prekės ženklas tapo tarptautiniu. Parduotuvės atsidarė Vokietijoje, Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Italijoje ir “Pronovias” pradėjo savo kelią Lotynų Amerikoje.

Klasikos renovacija
Klasikinis nuotakos stilius buvo vėl madoje. Tradicinė nuotaka atrodė panašiai kaip mes įpratę matyti šiandien. Balta suknelė ir nuometas.

1990 – ieji – “Pronovias” Costura.

Gimė parduotuvė Pronovias “Costura”. Ši parduotuvė buvo atidaryta Barselonoje, VIA Augusta/Diagnol gatvėje. Tai buvo naujo koncepto parduotuvė, kur nuotakos galėjo rasti kitokias vestuvines sukneles – prêt a porter (paruošta dėvėti) tipo suknelių idėja buvo sumaišyta su rankų darbo menu.

2000- ieji iki dabar. Geriausi dizaineriai.

Pirmasis bendradarbiavimas.
Pirmoji kolekcija buvo pristatyta 2004 metais bendradarbiaujant ir dirbant su tokiais dizaineriais kaip Hannibal Laguna, Lidia Dalgado ir Miguel Palacio. Jie sekė tokius dizainerius kaip Emanuel Ungaro, Badgley Mischka, Lorenzo Caprile, Valentino ir Elie Saab.

2008 metais New York’e tarp 5 – tosios aveniu ir Madison gatvės atsidarė šešių aukštų “Pronovias” parduotuvė.

2013 – ieji – rankų darbo kolekcija.

Šiais metais “Pronovias” išleido rankų darbo vestuvinių suknelių kolekciją. Ši nauja kolekcija buvo tikras lobis. Visi prabangūs audiniai, nepakartojamas šilkas ir rafinuoti nėriniai, rankomis darytos siūlės ant “Chantil” nėrinių, tinkleliai ir blizgus šilkas – visa tai buvo rankų darbo kolekcijoje.

Po 50 metų kūrybos, “Pronovias” yra pasaulinis lyderis vestuvinių suknelių industrijoje.

“Pronovias” tai –  163 atidarytos parduotuvės, 4000 pardavimų vietų, 105 šalys ir 50 metų patirties.

Ateičiai “Pronovias” yra paruošę ambicingų projektų, kurių tikslas – svajonių suknelėmis užkariauti visą pasaulį.