vestuviniai bateliai kaip issirinkti 4

Vestuviniai bateliai, nors ir nėra tokie svarbūs, kaip vestuvinė suknelė, tačiau nereikėtų pamiršti, jog basa prie altoriaus tikrai nežingsniuosite. O ir įsivaizduokite ant savo pėdų tviskančius gražuolius ant aukšto kulniuko, kurių kaukšėjimo garsas nuaidi vos tik jums įžengus į bažnyčią… Blizgantys, nusagstyti Svarovski kristalai, o galbūt aptraukti prabangiu satinu. Su dirželiais, atviri, uždari, o galbūt ryškiai raudoni ar ekstravagantiški? Atrodo, jog vestuvinių batelių pasirinkimas yra tiesiog begalinis… Todėl kaip reikėtų juos išsirinkti teisingai?

Vestuvinių batelių spalva

Vienas pagrindinių patarimų yra tas, jog pirmiausia, bet kokiu atveju, turėtumėte išsirinkti vestuvinę suknelę ir tik tada derinti vestuvinius batelius, o ne atvirkščiai. To pasekoje, tikriausiai iš karto kyla klausimas: ar vestuvinius batelius reikėtų derinti prie vestuvinės suknelės?  Sakykime, jog vienareikšmiško atsakymo į šį klausimą nėra.

vestuviniai bateliai kaip issirinkti 2

Dažna nuotaka vestuvinius batelius derina arba prie suknelės, arba prie vestuvių spalvos. Pavyzdžiui: jeigu jūsų vestuvių spalva bus mėtinė, tikriausiai apsvarstysite ir tokios spalvos vestuvinių batelių pasirinkimą, tačiau jeigu vis tik batelius derinsite prie vestuvinės suknelės, žinokite, jog dramblio kaulo (ivory) spalvos vestuviniai bateliai dera ir prie baltos spalvos suknelės, ir prie dramblio kaulo (ivory), o baltos spalvos bateliai derės tik prie baltos spalvos suknelės. Tačiau, nepamirškite, jog aksesuarus, tame tarpe ir vestuvinius batelius, galite rinktis ir visiškai kitokios spalvos nei vestuvinė suknelė. Drąsiai galite rinktis ryškius, kontrastingus ar ekstravagantiškus vestuvinius batelius.

Vestuviniai bateliai: forma, kulniuko aukštis, stilius

Vestuvinių batelių formą gali padiktuoti ir jūsų asmeninis pasirinkimas, ir sezonas ar šventės tematika. Pavyzdžiui: jeigu jūsų vestuvės vasarą – drąsiai galite rinktis atviro priekio ar galo vestuvinius batelius, ar net gi dailias basutes. Tačiau, jeigu jūsų vestuvės vėsiuoju metų laiku, vis tik atvirus vestuvinius batelius ir basutes reikėtų pamiršti. Geriau reikėtų rinktis uždaro priekio ir galo vestuvinius batelius. Netradicinės nuotakos šiais laikais mielai renkasi net gi ir ilgaaulius batus, siekiant prisiderinti prie sezono.

vestuviniai bateliai kaip issirinkti 5

Vestuvinių batelių kulniuko aukštis, turėtų būti pasirenkamas proto ribose. Nors vestuviniai bateliai ant aukštesnio kulno atrodo išties dailiai, suteikia grakštesnę laikyseną ir gražesnę eiseną, nereikėtų pamiršti, jog su tais bateliais jums reikės ir nemažai stovėti bei vaikščioti. Jūs tikrai nenorėtumėte, jog kelias altoriaus link virstu įššūkiu. Aukštesnėms nuotakoms užteks ir žemesnio, 8-9 cm aukščio kulniuko, žemesnėms nuotakoms nereikėtų viršyti 11 cm.

Kalbant apie vestuvinių batelių stilių, atkreipkite dėmesį į bendrą vaizdą. Jeigu jūsų vestuvinė suknelė yra prabangi ir ekstravagantiška, batelius geriau rinkitės paprastestesnius, be įvairiausių blizgučių, kristalų, efektingų aplikacijų ar plunksnų. Jeigu suknelę pasirinkote kuklesnę, labiau tradicinę, šiuo atveju galite atiduoti duoklę vestuviniams bateliams. Tokiu atveju bateliai gali būti jūsų vestuvinio įvaizdžio vinis. Drąsiai galite rinktis vestuvinius batelius su įvairiais papuošimais, blizgučiai, aplikacijomis ar dirželiais. Ryškius, tviskančius ar kontrastingus.

Vestuviniai bateliai: patogumas vs. grožis

vestuviniai bateliai kaip issirinkti 6

Nors visos sutiksite, jog vestuviniai bateliai tiesiog privalo būti gražūs, nereikėtų pamiršti, jog jie taip pat privalo būti ir patogūs. Kalbant apie kulniuko aukštį, jau minėjome anksčiau, jog nereikėtų persistengti ir rinktis ypač aukšto kulniuko vestuvinius batelius. Be per aukšto kulniuko, vestuviniai bateliai gali būti ir per siauri, per platūs, per maži, per kieti ir pan. Jūs privalote įsitikinti, jog jūsų vestuviniai bateliai bus ne tik gražūs, bet ir patogūs.

Kuomet įsigysite vestuvinius batelius, praktikuokitės vaikščiodamos su jais namuose. Įsitikinkite, jog jie reikiamo dydžio ir yra patogūs. Tuo pačiu tokiu būdu susipažinsite su jais, leisite kojai priprasti prie naujo apavo. Jeigu batelius jau nusipirkote ir staiga supratote, jog jie yra nepatogūs, spaudžia ir pan., negalvokite jų avėti savo vestuvių dieną. Nedelsdama ieškokite kitų vestuvinių batelių, o šiuos paslėpkite spintoje. Jūsų vestuvių diena turi būti maloni ir kupina gražiausių akimirkų, o per ankšti vestuviniai bateliai, tikrai neturėtų būti tas šaukštas deguto medaus statinėje.

Vestuvinių bateliai: kiek išleisti?

vestuviniai bateliai kaip issirinkti 3

Vestuviniai bateliai neturėtų būti ypač brangūs. Ypatingai tuo atveju, jeigu jūsų vestuvių biudžetas yra ribotas. Nebūtina rinktis brangių, dizainerių kurtų vestuvinių batelių iš naujausios kolekcijos. Net neabejojame, jog gerai paieškojus rasite nuostabią alternatyvą, kuri bus daug pigesnė.

Jeigu batelių pasirinkimas jums atrodo ypač sudėtingas uždavinys, šią paslaugą galite atrasti ir vestuvinių suknelių salonuose. Ieškant vestuvinės suknelės pasiteiraukite salone ar jie neteikia vestuvinių batelių pardavimo paslaugos. Jeigu salone yra galimybė įsigyti ir vestuvinius batelius, galite taip ir padaryti. Be viso to, salono stilistės, pasirūpins, jog bateliai būtų ne tik gražūs, tačiau ir puikiai derėtų prie pasirinktos suknelės. O jūs galėsite pamatyti bendrą savo vestuvių dienos įvaizdį ir tokiu atveju būsite užtikrinta, jog jūsų vestuviniai bateliai ir suknelė tarpusavyje dera tobulai.