yolan cris vestuvines suknelesVestuvinių ir proginių suknelių salonas SANTA visai neseniai pradėjo bendradarbiauti su dar viena, visame pasaulyje žinoma Barselonos vestuvinių suknelių firma “YolanCris”. Tai dviejų seserų Yolandos ir Cristinos sukurtas prekės ženklas po kuriuo šildosi modernūs ir šiuolaikiški vestuviniai ir proginiai drabužiai. Kviečiame Jus susipažinti su Yolanda ir Cristina ir daugiau sužinoti apie jų svajonės išsipildymą!

 

K: Mes labai norėtumėme išgirsti, kodėl nusprendėte tapti vestuvinių suknelių dizainerėmis?

A: Mes (“YolanCris” įkūrėjos), Yolanda ir Cristina, esame seserys ir užaugome apsuptos organzos, tiulio ir šilko. Daugelį dienų leisdavome vestuvinių suknelių parduotuvėje Barselonoje, Ispanijoje, kurią valdė mūsų mama. Taip jau atsitiko, kad mes baigėme dizaino mokyklą Barselonoje, o palaipsniui mums kilo idėja padaryti perversmą vestuvinių suknelių sferoje.

2005 metais mes nusprendėme išpildyti savo svajonę ir sukurti savo prekės ženklą skirtą tikroms, nesivaržančioms ir autentiškoms moterims. O kartu ir  labai stilingoms, elegantiškoms, šiuolaikiškoms bei modernioms nuotakoms.

 

K: Kur semiatės įkvėpimo?

A: Tai gali būti bet kas. Kelionės, filmai, meno dirbiniai, moterys, asmenybės ar net gatvės.

Bet jeigu mums reikėtų pasakyti koks yra mūsų pagrindinis įkvėpimo šaltinis, mes nedvejodamos atsakytumėme, jog tai neišsenkanti meilė aukštajai madai. Kiekvienoje vestuvinių suknelių kolekcijoje mes stengiamės kurti skirtingų linijų, skirtingų stilių sukneles. Kiekviena suknelė yra dalis mūsų pačių ir mums patinka girdėti, kai nuotakos sako jog būtent su “YolanCris” vestuvine suknele jos gali būti savimi savo vestuvių dieną.

Kalbant apie stilių ir formą, įkvėpimo semiamės, vienareikšmiškai, iš rafinuotų ir elegantiškų Holivudo žvaigždžių gyvavusių 1930 – 1940 metais. Šie metai yra mūsų įkvėpimo pamatas, to laiko moterys kaip ikonos mūsų kolekcijoje.

Dizainas ir audinių kokybė, kuri buvo naudojama tuo metu, kuriant nepakartojamas ir autentiškas sukneles, mūsų kūrybos procese yra labai panaši: žingsnis po žingsnio ant manekeno yra kuriama suknelė, pasitelkiant senas gamybos technikas, muliažus ir siuvimą rankomis. Mes stengiamės, jog kiekviena mūsų suknelė būtų kokybiška ir unikali, kaip ir vintažo idėja, kuri įkvepia mūsų kolekciją. Kadangi kokybė yra nesenstantis elementas. Ir tai visuomet bus mūsų pagrindinis įkvėpimo šaltinis, padedantis kurti unikalias sukneles unikalios asmenybės moterims.

Kalbant apie raštus, nėrinius ir idėjas, mes jaučiame, jog pagrindinė mūsų įkvėpėja šiomis dienomis yra pati gamta. Gamta yra neeilinių struktūrinių ir sudėtingų formų, tačiau tuo pačiu ji yra aukščiausias grožio taškas. Mes tiesiog mylime Barselonos modernizmo meistrų kūrinius, kurie yra įkvėpti gamtos ir itin dažni šiuo modernizmo laikotarpiu. Mes užaugome be proto gražiame architektūriniame mieste Barselonoje, todėl užtenka tiesiog pasivaikščioti gatvėmis tam, kad pajustum tą laiką, kuris yra labai artimas mūsų pasąmonei. Mums patinka viskas kas yra susiję su 19 – tuoju amžiumi: mada, menas, paveikslai ir kt.

Mums be proto patinka dizaino studijos, modeliai ir visa tai kas iš jo gimsta. Mes esame susikoncentravę ties kokybiško produkto gamyba ir norint to pasiekti reikia sunkiai dirbti pasitelkiant naujoves, spontaniškumą, kūrybą ir laisvę.

 

K: Kuri vestuvinė suknelė iš naujosios 2016 metų kolekcijos yra jūsų mėgiamiausia?

A: Yra pakankamai sunku išsirinkti vieną suknelę. Aš jas kūriau vieną po kitos, todėl kiekviena suknelė man yra reikšminga ir su kiekviena suknele bei kiekviena detale aš turiu tam tikrą “emocinį ryšį”. Bet manau, jog viena mėgiamiausių yra suknelė pavadinimu Urgell. Tai tiesiog nuostabi vestuvinė suknelė, kuri yra siuvinėta rankomis, o suknelės nugara buvo kuriama itin kruopščiai ir originaliai. Ir ji yra prieinama Baltojoje Galerijoje Airijoje.

 

K: Su kokiu audiniu jums maloniausia dirbti?

A: Su nėriniais!

Nėriniai yra vienas pagrindinių elementų “YolanCris” vestuvinių suknelių kūryboje. Mes mylime šilką, gipiūrą, šantilje nėrinius, siuvinėtas aplikacijos ir viską kartu.

 

K: Kas jums yra stiliaus ikona?

A: Iš esmės tai stipri, savimi pasitikinti, tačiau labai moteriška moteris.

Kuomet mes buvome mažos mergaitės, mūsų močiutė tiesiog dievino Holivudo filmus, todėl mes užaugome žiūrėdamos prabangius, juodai baltus filmus ir netrukus tapome didžiulėmis vilioklės Heidy Lamarr ir savimi pasitikinčios Lauren Bacall gerbėjomis.

Kai paaugome, mūsų ikonomis buvo mados ir  muzikos dievaitės. Paauglystėje tiesiog dievinome Jean Birkin ir Jean Shrimpton bohemišką ir natūralų stilių.

Šiomis dienomis mus žavi aktorės Gwyneth Paltrow ir Emm’os Stone nepriekaištingas stilius.

 

K: Kokios įžymybės vestuvinę suknelę jūs išskirtumėte kaip pačią tobuliausią?

A: Farrah Fawcett vestuvinė suknelė 1973 metais. Ji susituokė su Lee Majors.

Ji atrodė tiesiog pritrenkiančiai su vestuvine suknele ilgomis rankovėmis, kuri alsavo aštuntuoju dešimtmečiu, tačiau buvo stilinga ir klasiška. Ir žinoma ta didžiulė skrybėlė su natūraliomis gėlėmis ir palaidi plaukai. Tiesiog fantastika.

 

K: Papasakokite tai ko niekas apie jus nežino!

A: Aš esu interjero/namų dizaino fanė.

Aš dievinu senus vintažinius baldus. Taip pat mėgstu savo rankomis restauruoti antikinius baldus. Tai labai atpalaiduojantis ir kūrybingas hobi. Galima žaisti su spalvomis ir tekstūromis. Ir manau, tai kažkiek yra susiję su mano kuriamomis vakarinių ir vestuvinių suknelių kolekcijomis.

Man taip pat labai patinka vaikštinėti po antikines parduotuves ir ieškoti paslėptų lobių, tai mano didžiausias hobis!