asta valentaite salono fotosesijaManuel Mota, Valentino ir Ellie Saab – dizaineriai, kuriuos kaip maldą galėtų išvardinti kiekviena grožio, estetikos ir mados mylėtoja. O kai kalba pasisuka apie vestuvines sukneles – neabejotinai mintyse iškyla prabangūs nėriniai, krentantis šilkas, viliojantys siluetai ir ilgas, aikčioti priverčianti šleifas. Juk vienai dienai virsti karaliene, o ir suknele pasipuošti tokia, kokią vilkėjo Europos rūmų karalienės ir princesės – svajonės išsipildymas. Dabar šis noras ranka pasiekiamas – 2016 metais dizainerių kurtos ir meno kūriniais vadinamos suknelės „Pronovias“ gali tapti kiekvienos jaunosios puošmena.

 

Pirmoji įspūdingų suknių kolekcija pristatyta dar 1964 metais Ispanijoje (kolekcijos autorius – Pret a Porter), o jau po kelerių metų atidaryti pirmieji specializuoti vestuvinių suknelių salonai. „Pronovias” kolekcijoje vyrauja tikra elegancija – suknelės pasižymi ypač prigludusiais siluetais, unikaliomis medžiagomis ir vienetiniais, itin moteriškais modeliais. Šie mados namai aprengė jau milijonus nuotakų, o prie kiekvienos suknelės tobulumo prisidėjo tokie mados grandai kaip Pedro Rodríguez (7-ajame dešimtmetyje), Francesco Arenas (8-ajame dešimtmetyje), Manuel Mota (9- ajame dešimtmetyje), Emanuel Ungaro Valentino, Badgley Mischka (2000), taip pat ir Elie Saab dizaineriai. Tad kaip mėgsta sakyti patys kūrėjai: „Ženk į pasaką ir mėgaukis“.

O kaip teigė žinomų mados namų veidu Lietuvoje tapusi stilistė Asta Valentaitė – tokioms suknelėms sunku atsispirti ir kiekviena ją vilkėdama jausis ypatinga.

„Niekas nedrįstų ginčytis – šios suknelės, tos apie kurias merginos svajoja vaikystėje. Tai prestižiškas darbas – juk ne veltui vieną suknelę pasiūti užtrunka 80 valandų, o kaikurios sudaromos net iš 300 dalių. Tad kai manęs paklausia, kur rasti „tą vienintelę“ suknelę, sakau, jog privalu apsilankyti „Santa“ salone – čia tikras jaunųjų rojus. Ir tikrai taip nuoširdžiai manau, apie jas jau žinojau ir ieškojau savo vestuvių proga.

Kuomet dalyvavau fotosesijoje su Gediminu Žilinsku, visas sukneles apžiūrėjau iš arti. Jos tiesiog dvelkia prabanga, subtiliu žavesiu ir laiko išbandyta klasika. Tas vestuvinėje suknele svarbiausia – unikalumas, savitumas ir geras pojūtis. Vestuvinė suknelė yra ypač svarbi – tai lyg vienas reikšmingiausių šventės akcentų nuo kurios priklauso kaip šalia atrodys jaunikis, kokios bus gėlės, koks makiažas, šukuosena. Tad jei kaip tik dairotės kažko išskirtinio, rekomenduoju pasižvalgyti ir tarp minėtų dizainerių darbų“, – teigė Asta.

Anot A. Valentaitės vestuvinė suknelė neturi tendencijų, tad ją rinktis reikia remiantis savo asmeniniais norais

„Visuomet maniau, jog nepaisant visko, vestuvinė suknelė turi būti tokia, kokios nori jaunoji, o ne ta, kuri tą sezoną madinga. Mados nuolatos keičiasi, tad rasti subtilią, mylimojo akis patraukiančią – nelengvas uždavinys. Tačiau tikrai įmanomas. O jei turite galimybę pasitarti su profesionalais – šisdarbas bus lengvai įgyvendintas. Tą patarčiau kiekvienai jaunajai – nesiblaškyti, pagalvoti ko tikrai norisi, atsargiai įvertinti figūrą. Matuotis tokią suknią, kuri paslepia trūkumus, bet išryškina privalumus. Galų gale, pamąstykite ar ši suknelė jus džiugins kai po kelerių metų vartysite šeimos nuotraukas. Tad, jei visgi, norai neaiškūs – subtili klasika yra kaip tik tai, ko reikia. O prabangi klasika – jaunosios norų išsipildymas“, – šypsojosi stilistė.

Naujausias „Pronovias“ sukneles įsigyti, pasimatuoti ir išsinuomoti galima šių mados namų atstovybėje Lietuvoje – „Santa“ salone.

Nuotr. Gedimino Žilinsko

Daugiau fotosesijos akimirkų galite pamatyti čia: https://www.pinterest.com/santasalonas/photoshoot-with-model-asta-valentaite/