vestuviniai bateliai

Istorija, tradicijos ir vestuvinių batelių tendencijos.

Pelenė turbūt yra žinomiausia nuotaka iš pasakos, kuri ištekėjo už savo princo spindinčios stiklo kurpaitės dėka. Kotryna Mediči (Catherine de Médicis) yra viena iš pirmųjų istorijoje nuotakų ištekėjusi avint aukštakulnius batelius ir kuri įkvėpė naują mados tendenciją iki šių dienų.

Anglosaksų nuotakos į orą išmesdavo ne gėlių puokštes pamergėms, o savo batelius, toms kurios tikėjosi ištekėti kitais metais. 1840 metais karalienė Viktorija pasirinkdama savo vestuvėms baltą suknelę su baltos spalvos bateliais, pati to nenujausdama įkvėpė ne vieną to laikotarpio nuotaką. Nes iki tol karališkose vestuvėse dominavo tik mėlyna spalva.

Šių dienų nuotakoms yra kur kas didesnis batelių pasirinkimas negu pelenės stiklo kurpaitės. Tai ir aukšti aukštakulniai, žemi aukštakulniai, sandalai, basutės ir net brangakmeniais inkrustuotos šlepetės. Šiomis dienomis vestuviniai bateliai yra neatsiejama vestuvinės atributikos dalis. Šiuolaikinės nuotakos renkasi savo vestuvinę suknelę ir jos aksesuarus siekiant atspindėti bei parodyti savo individualų stilių.

Reaguodami į tai, dizaineriai bando užpildyti vestuvinių batelių lentynas bronziniais, sidabriniais, auksiniais atspalviais, taip pat dramblio kaulo ir baltos spalvos basutėmis, sandalais bei aukštakulniais. Detalės:  lankai, karoliukai, siuvinėjimai bei nėriniai. Pirštai gali būti atviri arba uždari.

Ar jūs planuojate romantiškas vestuves? Ar spalvingą bei įsimintiną renginį? Bohemišką pasisėdėjimą? O gal netradicines vestuvės?

Tinkamai pasirinktas suknelės ir batų komplektas padės sukurti norimą atmosferą.

Karščiausi sezono naujienos tai juostuoti sandalai bei basutės.

Vestuvių batelių pasirinkimas dabar yra toks spalvingas, kad niekas nebenori užsidėti juos tik vieną kartą ir tada padėti į spintą amžiams.  Nuotakos renkasi batus kuriuos galės nešioti vėl ir vėl.
Net ir madingiausioms nuotakoms vestuvinės tradicijos vis dar vaidina svarbų vaidmenį. Keletas dizainerių tokioms nuotakos sukūrė žydros spalvos avalynės kolekciją su žydros spalvos audiniu norint laikytis „kažką mėlyno” reikalavimo.