vestuvine sukneleLyderiaujanti vestuvinių suknelių firmą PRONOVIAS oficialiai atidarė parodą  “50 meilės istorijų”.  Parodos atidarymas Barselonoje buvo organizuojamas kaip  50 – ies metų mados namų jubiliejaus šventės dalis.

Istorija ir meilė šiam amatui įkvėpė PRONOVIAS pirmą kartą parodyti savo lobius iš archyvo ir pasidalinti jais su visu pasauliu. Kas geriau gali pademonstruoti “PRONOVIAS kūrinius,  jeigu ne pačios suknelės?

Šios 50 suknelių pasakoja istoriją apie PRONOVIAS  kūrybos  estetiką, įkvėpimą, technikas, svajones, tendencijas ir akimirkas, kaip keitėsi  visuomenė ir moterų evoliucija.

Kiekvienas  PRONOVIAS  kūrinys esantis parodoje yra eksponuojamas su vardu, metais, suknelės dizaineriu ir savininku, kuris šią suknelę paskolino parodai.

pronovias muziejusParoda parodo kokio didžiulio susidomėjimo yra pasiekusi PRONOVIAS firma visame pasaulyje ir atskleidžia nesenstančią asmenybę ir stilių, konceptualią evoliuciją ir estetiką, kuri susiformavo daugiau nei per šešis gyvavimo dešimtmečius. Paroda turėtų būti klasifikuojama į skirtingas grupes:

–   Istorinės suknelės:  Per 50 PRONOVIAS gyvavimo metų mada vystėsi pasitelkiant neįprastą požiūrį į stilių, estetiką ir koncepsijas.  1960 – tųjų metų pabaigoje sparčiai populiarėjanti  Prêt-à-porter (paruoštas dėvėti)  tendencija, įkvėpė firmą plėtoti viziją, kurios dėka ir buvo sukurta PRONOVIAS. Šiame skyriuje  pateikiami dizainerių Pedro Rodriguez ir Manuel Mota kūriniai.

–    Siluetai: PRONOVIAS  stilių perteikia pasirinkti siluetai, kurie buvo matomi kolekcijose per PRONOVIAS gyvavimo laikotarpį. Tai kaftanai, tunikos tipo, smėlio laikrodžio ar undinės formos suknelės sukurtos įgudusių dizainerių, jos kupinos gyvenimo, istorijos  bei patirties, kurią dizaineriai perteikia suknelėje.

–    Suknelės, sukurtos specialiai klientėms: čia eksponuojamos suknelės, kurias dizaineriai sukūrė žinomų moterų, tokių kaip Kate Middleton ar Susana Gallardo vestuvėms.

–     Suknelės-marškiniai: tai – Manuel Mota idėja, kuri buvo atrasta, ieškant naujų sprendimų, galinčių sužavėti nuotakas.

pronovias muziejus barseslonaMoterys – štai kas yra puikus PRONOVIAS įkvėpimo šaltinis. Kiekvienoje suknelių kolekcijoje atsispindi moters dvasia, ir tai turi įtakos suknelių linijoms, medžiagų parinkimui, ir, žinoma, dekoratyviniams elementams.

Genoveva Kazanova, Bárbara Gómez Acebo, Blanka Cuesta, Alejandra Prat,Astrid Klisans, Charisse Verhaert ir kitos moterys tapo Pronovias istorijos dalimi, nes šiai parodai paskolino savo vestuvines sukneles.

Kiekviena suknelė – tai tarsi žvaigždė, kuri sublizga PRONOVIAS visatoje. Kiekviena suknelė tampa išskirtiniu kūriniu, nes tam sudedamos visos pastangos ir, žinoma , kūrybiškumas. Kartais prireikia net 250 valandų ekspertų darbo, kad suknelė galėtų tapti vienos moters svajonės išsipildymu.

Dizaineriai: šioje parodoje galima pamatyti tikrai žinomų dizainerių kūrinių, tokių kaip: Valentino, EmanuelUngaro, Elie Saab, Badgley Mischka ir Hannibal Laguna.

Naujos kartos suknelės: ilgos baltos suknelės ir vualiai kelia asociacijas su vestuvėmis. Tokia tendencija pasirodė XIX amžiaus pabaigoje, ir iki šiol nėra pamirštama. Vis dėlto, šiandien variacijų gali būti begalė, ir vestuvinės suknelės žavi klasikos ir modernumo dariniu.
Taigi, ši paroda tikrai sužavės kiekvieną lankytoją, kurį žavi PRONOVIAS kūriniai. Čia atsispindi 50 metų tarpsnio dizainerių darbas bei kintančios tendencijos, kurios atsispindi kiekvienoje PRONOVIAS kolekcijoje.