progines sukneles 1

Kaip manote, ar sezonas turi įtakos proginės suknelės pasirinkimui? Mes manome, kad tikrai taip. Juk vasara norisi ryškių spalvų, gėlėtų raštų, o trumpos proginės suknelės tampa tikrai populiaresnės ir paklausesnės. Žiemą įsivyrauja blankesnės, pastelinės spalvos, dominuoja ilgi sijonai, įvairūs šilti aksesuarai. Mitybos specialistai vis pabrėžia, jog vaisius ir daržoves reikėtų rinktis pagal sezoną: obuolius, moliūgus, grybus valgyti rudenį, braškes, vyšnias, agurkus, salotas – vasarą ir pan. Galbūt šia taisykle reikėtų vadovautis ir renkantis proginę suknelę? Taigi, kaip kiekvienas sezonas gali įtakoti proginės suknelės pasirinkimą?

Proginė suknelė: RUDUO

Kadangi šiuo metu esame pačiame rudens įkarštyje, pradėkime nuo šio spalvingojo ir vėsesnio sezono. Ruduo tai metų laikas, kuomet visomis pastangomis vasarą dar stengiamės laikyti už geltonų kasų, o vėstančiam orui ir lietui priešinamės kaip išmanydami. Dėl šių priežasčių rudens sezono pradžioje daugiau matysime ryškių, lengvų proginių suknelių, o įsibėgėjus šiam sezonui pajausime pastelinių spalvų proveržį ir storesnių bei sunkesnių audinių dominavimą.

progines sukneles 5

Rudenį proginės suknelės pasirinkimą stipriai įtakoja oras bei trumpėjančios dienos. Jeigu vasaros vakarą drąsiai rinkotės trumpas geltonas ir rožines progines sukneles, rudens vakarui geriu rinkitės ilgesnę, tamsesnių ar pastelinių spalvų suknelę. Taip pataikysite į sezoną ir neatrodysite lyg užsilikusi vasaros gėlelė, kurios dar nepalietė rudenėjančios šalnos. Ruduo yra palankus metas parodyti savo stiliaus suvokimą, kadangi prie proginės suknelės galite derinti įvairius aksesuarus, tokius kaip šaliai, skrybėlės, apsiaustai, paltai, švarkeliai, skraistės, pirštinaitės ir kt. Taip pat, norime pabrėžti, kad tamsesnės spalvos tikrai nereiškia, jog dabar užsikasime po rudeniniais lapais ir pasinersime į rudeninę depresiją. Rinkitės bordo, marsala, oranžinės, raudonos ar rudos spalvos proginę suknelę ir, pamatysite, susikursite nepaprastai elegantišką įvaizdį tinkantį rudeniui.

Proginė suknelė: ŽIEMA

Žiema, kaip ir ruduo, taip pat stipriai įtakoja proginės suknelės pasirinkimą. Čia panaši situacija kaip ir organizuojant vestuves. Juk paplūdimio temos nesirinksite vestuvėms žiemą, o vasarą tikrai nenorėsite gerti karšto vyno, kuris taip mėgiamas vestuvėse žiemą. Kuomet už lango daugybė sniego ir viskas balta, mūsų žvilgsniai taip pat krypsta į tamsesnių ar pastelinių atspalvių, arba sodrių spalvų progines sukneles. Dažnai ieškoma juoda, ruda, kreminė proginė suknelė. Taip pat populiarios tamsiai mėlynos, bordo, auksinės spalvos proginės suknelės. Šviesių spalvų siūlytumėme vengti, kadangi oras gali būti negailestingas. Jeigu Jums pasiseks gali būti šalta ir sausa, jeigu ne – purvina ir šlapia. Šviesių atspalvių proginė suknelė, gali tiesiog iškristi iš konteksto. Nors balti kailiniai derinami su ilga, juoda elegantiška progine sukneles, šaltą žiemos naktį atrodys stulbinančiai.

progines sukneles 2

Kadangi žiema mūsų šalyje yra pakankamai šalta, moterys ir merginos neretai dairosi proginių suknelių ilgomis rankovėmis. Proginės suknelės ilgis taip pat dažniausiai būna sulig keliais arba iki pat žemės. Pradeda dominuoti storesnio ir sunkesnio audinio, tokio kaip mikado šilkas, satinas, kūriniai. Žiema džiugina dar ir todėl, kad moterys, kaip ir rudenį, gali varijuoti įvairiausiais aksesuarais. Kailiniai, šaliai, įvairios pirštinaitės, švarkai, skraistės, masyvūs papuošalai. Juk tik žiemą moterys turi galimybę parodyti spintoje slėptus audinės kailinius ar užsidėti lapę ant kaklo. Kadangi žiemą būna daugybė įvairių renginių, tokių kaip Kalėdos ir Naujieji metai, įmonių renginiai ir vakarėliai, šioms šventėms moterys renkasi ryškesnių spalvų progines sukneles. Raudona, auksinė ir blizganti juoda tikriausiai nukonkuruoja visų kitų spalvų progines sukneles.

Proginė suknelė: PAVASARIS

Atėjus pavasariui moterys tarsi pražysta ir išsiilgusios saulės bei ryškių spalvų, leidžiasi į būtent tokios proginės suknelės paieškas. Kadangi mūsų šalyje pavasaris įsibėgėja ne taip gretai, suknelių ilgis kardinaliai nepasikeičia, tačiau spalvų paletė tikrai prasiplečia. Jeigu proginės suknelės ieškote ankstyvai pavasario šventei, siūlome rinktis ilgą arba ilgų rankovių proginę suknelę, kadangi tokiu metu vakarai vis dar išlieka pakankamai vėsūs. Tačiau, jau nereikėtų bijoti ryškesnių spalvų ar jų akcentų. Gelsvi, rožiniai, melsvi atspalviai ir pastelinių spalvų proginės suknelės tikrai gali būti puikus pasirinkimas.

Jeigu Jūsų šventė vyks vėlesniu pavasario periodu, drąsiai galite rinktis lengvesnio audinio proginę suknelę, ryškias spalvas, drąsius, gėlėtus raštus. Kalbant apie aksesuarus, pavasario pradžioje reikėtų nepamiršti kartu pasiimti švarkelio, pirštinaičių ar skraistės. Jeigu rudenį, žiemą ir ankstyvą pavasarį siūlytume rinktis uždarus aukštakulnius batelius ar net gi derinti elegantiškus aulinius batus, vėlyvą pavasarį jau galite rinktis lengvesnę ir ryškesnę avalynę, basutes ar atvirus aukštakulnius, galite pamiršti pėdkelnes. Storo audinio progines sukneles siūlytume rinktis, jeigu šventė vyks vakare, tačiau, jeigu tam tikra šventė vyks dienos metu (vestuvės, krikštynos, jubiliejus) drąsiai galite rinktis plono ir lengvo audinio, be rankovę, atviresnę proginę suknelę.

Proginė suknelė: VASARA

Vasara, tikriausiai, yra tas metų laikas, kuomet proginių suknelių paklausa gerokai išauga, o proginių suknelių salonai sulaukia daug daugiau klienčių. Vestuvių bumas, krikštynos, išleistuvės, diplomų teikimų šventės ir kitos įvairios šventės į proginių suknelių saloną privilioja daugybę merginų ir moterų. Vasarą proginių suknelių pasirinkimas yra išties gausus, todėl paklysti atrodo nėra kur, tačiau merginos ir moterys, įtakotos šilto oro, kartais mėgsta per daug atsidengti ar proginės suknelės ilgį nurėžti iki negalėjimo. Todėl, vis tik, reikėtų nepamirši, kad mažiau nėra geriau. O visa kita vasaros sezonu yra leistina.

Kadangi vasarą tiek dienos metu, tiek vakare temperatūra yra pakankamai aukšta, savo šventei siūlome rinktis plono audinio, plazdančią proginę suknelę. Tokią, kuri būtų mažiau prigludus prie kūno ir leistų Jūsų odai kvėpuoti. Galite rinktis ir šiek tiek permatomus audinius, tokį kaip tiulis, nėriniai. Puikiai tiks organzos, poliesterio, gipiūro ar šilko proginė suknelė. Kalbant apie spalvas, pirmenybę reikėtų teikti šviesios arba ryškios spalvos proginei suknelei ir vengti tamsesnių spalvų. Vasaros šventei galite rinktis tokią proginę suknelę, kuri apnuogins nugarą, rankas, pečius, kojas. Tik nesuplakite visų šių elementų į vieną proginę suknelę. Dviejų dalių proginė suknelė taip pat bus puikus pasirinkimas. Kalbant apie avalynę, reikėtų rinktis atviras basutes ar aukštakulnius batelius.

Bet kokiu atveju, nesvarbu kuriuo metų laiku Jums bus reikalinga proginė suknelė, vadovaukitės stilistų-konsultantų patarimais, savo nuojauta ir aplinkybėmis. Mūsų salone SANTA rasite ypač platų proginių suknelių asortimentą, o salono stilistės padės išsirinkti tokią suknelę, kuri bus tinkama ir pagal sezoną, ir pagal šventės tematiką.