ar gyvenimas kartu pries vestuves yra blogaiMes visi girdėjome frazę kam pirkti pieną, jeigu karvę galime gauti nemokamai? Šis posakis aiškina santykių fenomeną. Tai įspėjimas moterims, jog nevertėtų pradėti gyvenimo kartu, kol vaikinas neužmovė žiedo Jums ant piršto. Tai yra tradicinis, moralizuojantis posakis, sakantis, jog gyventi kartu iki vedybų nėra gerai, o juo labiau nėra priimtina, kadangi partneris mažiau norės Jus vesti. Tokį fenomeną aiškina santykių ekspertas ir terapeutas, daktaras Jane Greer.

 

Nors tyrimai pateikia prieštaringus atsakymus į klausimą ar gyvenimas kartu iki santuokos kenkia Jūsų santykiams, vienas posakis šiam klausimui stipriai prieštarauja: “ Vyras, kuris nenori pirkti pieno jo ir nepirks, nepriklausomai nuo to ar Jūs kartu gyvenate iki santuokos ar ne”. Šis posakis puikiai tinka vyrams, kurie bijo įsipareigojimų. Reikia kreipti dėmesį ne į vyro žodžius, tačiau į jo elgesį. To pasekoje ir paiškės ar gyvenimas kartu ką nors pakeis, ar ne.

 

Jeigu Jūs abu sakote ir tai parodote, jog jau laikas žengti kitą žingsnį, geriau pirma apsikeiskite adresais, o ne pavardėmis. Kam gi išlaikyti du butus (namus, kambarius), jeigu daugiausia laiko praleidžiate tik viename iš jų (arba pas Jus, arba pas jį)? Taip tiesiog ekonomiškai geriau. O gal Jūs tiesiog norite daugiau laiko praleisti kartu ir ryte atsibusti vienas šalia kito? Arba norite pamatyti kokie Jūs esate suderinami konfliktiškose ir beviltiškose situacijose? Gyvenkite kartu dar iki vestuvių jeigu tik to norite. Juk tai Jūsų gyvenimas, o jo niekas nenugyvens už Jus.