Baigiantis 2018 – tiesiems metams turėjome galimybę pamatyti pakankamai karališkų vestuvių ir neoficialiai kartu jose sudalyvauti. Spaudoje, internete ir visame pasaulyje garsiai nuaidėjus karališkų vestuvių Mendelsono maršui, nors ir prie televizijos ekranų, galime teigti, jog iš dalies teko prisiliesti prie šios šventės subtilybių. Spauda taip pat garsiai aptarinėjo ir karališkųjų vestuvių svečių aprangą, įspūdingas sukneles ir elegantiškus kostiumus, tačiau, jeigu galvojate, jog vestuvių svečiams pasirinkti šventinį rūbą yra sudėtinga, pagalvokite kokia sudėtinga užduotis išsirinkti karališką vestuvinę suknelę nuotakai.

Kaip ir mados, taip ir vestuvių tendencijos ateina ir praeina, todėl reikia suspėti į to meto tendencijų traukinį. Nuo didelių princesės Dianos stiliaus vestuvinių suknelių iki Sasekso hercogienės Meghan minimalistinio silueto, galime teigti jog per pastaruosius metus vestuvinių suknelių tendencijos stipriai pasikeitė. Todėl svarbiausi vestuvinių suknelių pramonės žmonės išskyrė esmines tendencijas, kurias turėtume sekti 2019 – aisiais metais.

KASPINAI

Dizainerė ir vestuvinių suknelių kūrėja iš Anglijos, Londono Kate Halfpenny, papasakojo ką ir kaip reikėtų dėvėti. Anot jos, kaspinai jau seniai yra viena iš vestuvinių suknelių detalių, tačiau dabar jie naudojami subtiliau. Pažvelgus į dabartinius suknelių modelius dizaineriai atranda ypač elegantiškų ir šiuolaikiškų sprendimų kaip į savo kolekcijas įtraukti kaspinus ir taip pridėti dar daugiau moteriškumo.

Kita dizainerė Emilia Wickstead savo pavasario – vasaros kolekcijoje Londone taip pat pabrėžė kaspinus, todėl pakankamai aišku, jog ši tendencija, 2019 – aisiais metais bus ypač populiari.  Ji teigia, jog yra aiškiai matomas naujas ir modernus kaspinų panaudojimo būdas naujausiose kolekcijose, kaip interpretaciją į senąją klasiką. Ir visai nesvarbu ar ši detalė išreikšta drąsiai ar dramatiškai.

Kaspinai gali būti naudojami kaip būdas išskirti nuotakos individualumą ir išskirtinumą. O taip pat ir parodyti audinio grožį ir įdomius dizaino sprendimus.

MINI

Ši tendencija labiau orientuota į alternatyvią nuotaką, kuri laikosi atokiau nuo tradicinių formų ir modelių, tokių kaip pūsti, didelės apimties sijonai ir ilgi šleifai. Trumpos suknelės ir kirpimai, 2019 – aisiais metais pasiekia pažangą ir siūlo transliuoti neformalų bei žaismingą stilių.

Paryžiaus mergina, mados blogerė ir influencerė AnneLaure Mais Moreau parodė kaip dirbti su šia tendencija 2019 – aisiais metais. Ji savo vestuvių šventėje ilgą vestuvinę suknelę vakare pakeitė į ypač trumpą, pūstomis rankovėmis puoštą gražuolę ir įrodė, jog minimalizmas šiais metais išties ant bangos.

Dizainerė Janny Packham paaiškino kaip nuotakų tendencijos nuolat keičiasi. Nuo balerinos ilgio sijono ir ypač sutraukto liemens iki penkto dešimtmečio žvilgsnių, kurie buvo nukreipti į nuostabias didelės apimties vestuvines sukneles tarsi iš pasakos. Tai parodo, jog dizainas ir tendencijos nuolat vystosi.

Jeigu jūs esate 2019 – tųjų metų nuotaka  ir norite žengti su šia tendencija koja kojon, bet nesijaučiate pakankamai drąsiai renkantis trumpą vestuvinę suknelę, palikite šį pasirinkimą vakarui. Antrąją vestuvinę suknelę rinkitės būtent tokią: trumpą ir minimalistinę, taip atrodysite šiuolaikiškai ir madingai, o taip pat ir linksmintis bei šokti iki paryčių bus daug patogiau.

ATSKIRAI

Jeigu vestuvinė suknelė yra visai ne jūsų reikalas, tuomet šie metai yra jūsų metai. Kate Halfpenny paaiškino taisykles ką dėvėti nusistovėjusį stilių mėgstančioms laužyti nuotakoms. Tai gali būti top‘o ir sijono ar kelnių kombinacija. Tai galimybė pasireikšti jūsų kūrybingumui. Janny Packham sutinka su tokiu teiginiu ir paaiškina, jog šiuolaikinės vestuvės dažnai išsiplečia į dviejų dienų šventę, todėl nuotakos turi galimybę parodyti net keletą ar daugiau skirtingų vestuvinių įvaizdžių.

Nuo ivory spalvos kokteilinės suknelės, iki prabangių plačių kelnių ar ekstravagantiško kombinezono – šie deriniai gali būti tobulas pasirinkimas šiuolaikinei nuotakai tiek ir vestuvių ceremonijai, šventei vakare ar priešpiečiams kitą dieną.

APLIKACINIAI NĖRINIAI

Nėriniai visuomet buvo neatsiejama vestuvinių suknelių dalis, tačiau 2019 – aisiais dizainerė Kate Halfpenny tikisi, kad būtent nėriniai pasireikš dar labiau.  Nuotakos vis dažniau ieško ir renkasi neįprastos struktūros, tokios kaip 3D aplikacijų nėriniai, vestuvines sukneles, kadangi tai suteikia ypatingą efektą.

Packham taip pat pasakoja, jog šį sezoną ypač populiarūs aplikuoti nėriniai, siuvinėti ir puošti kristalais, besimaišantys su tiuliu. Nuotakos pastaraisiais metais dažnai naršo internete ir socialinėje medijoje ieško savo nuotakų įkvėpėjų. Dizainerė teigia, jog dabar daugiau nuotakų atkreipia dėmesį į mados ir stiliaus tendencijas ir seka tuo norėdamos vestuvių dieną atrodyti ne tik gražiai bet ir stilingai.